REIZIGERSOVERLEG HOEKSCHE WAARD GOEREE OVERFLAKKEE

 

 

In de vergadering van 13 november 2023 werd het volgende besproken.

 

1.      Tarieven 2024.

 Door een motie in de Tweede Kamer worden de tarieven van het openbaar vervoer in 2024 NIET verhoogd. De eerder voorgestelde prijsverhoging van bijna 12% gaan niet door.

Dit sluit aan bij het eerder uitgebrachte negatieve advies van het Reizigersoverleg over de voorgestelde prijsverhoging voor 2023

Er is nog wel een discussie over de tarieven van het OV product voor studenten in de komende jaren.

 

2.      Evaluatie afsluitingen Heinenoordtunnel. 

Connexxion presenteerde een uitgebreide evaluatie over de afsluitingen.

Over het algemeen voldeden de maatregelen. Alleen op de N 217 tussen Maasdam en ’s-Gravendeel was er sprake van een structureel en onoplosbaar probleem.

In 2024 is de Heinenoordtunnel weer 2 weken helemaal afgesloten. De maatregelen zullen dan soortgelijk zijn als in 2023.

Er waren per week 40 tot 50% meer reizigers in het OV dan het jaar ervoor.

Het Reizigersoverleg heeft aangedrongen om bij de komende afsluitingen meer publiciteit te geven over de beperkingen die dan ook weer in het openbaar vervoer gelden (langzaam door tunnel rijden, BHV-er in de bus, inzet pendelbussen).

 

3.      Nieuwe regiodirecteur Connexxion. 

Het reizigersoverleg  maakte kennis met Gosse Veenstra , de nieuwe regiodirecteur van Connexxion voor de concessie HWGO.

Hij zei in de vergadering dat hij wil dat het openbaar vervoer zo snel mogelijk terug gaat naar "het oude normaal”, de situatie van voor corona.

 

4.      Nieuwe vertegenwoordiger gemeente Hoeksche Waard.

Er was een eerste ontmoeting met Erica van Ree de nieuwe ambtenaar Mobiliteit van de gemeente Hoeksche Waard.

 

5.      Klachtenoverzicht.

Connexxion presenteerde een klachtenoverzicht over de eerste helft van 2023.

Het Reizigersoverleg vindt dit een mooie eerste aanzet, maar vraagt een jaaroverzicht van de jaren 2022 en 2023 met hieruit geformuleerde leerpunten c.q. aanpassingen van het beleid.

Ook vraagt het Reizigersoverleg een overzicht van het aantal door reizigers gegeven complimenten.

Zo kan een totaalbeeld ontstaan van wat reizigers vinden van het openbaar vervoer.

 

6.      Nieuwe concessie.

Het wachten is op de volgende fase, een concept Programma van Eisen.

Puttershoek, 14/11/2023

 

Nico Slikboer